چگونه با سخن گفتن محبوب واقع شوید؟


چگونه با سخنگفتن محبوب واقع شوید؟

سهم عظیمی از موفقیت شما به کلام شما بستگی دارد، ارتباطات با سخن گفتن آغاز می‌شود و شکل می‌گیرد، چراکه همه انسان‌ها برای ارتباط برقرار کردن نیاز به صحبت کردن با یکدیگر دارند، وقتی شما بتوانید با دیگران ارتباط کلامی داشته باشید به‌مرور زمان محبوبیت خود را در میان مردم افزایش‌خواهید داد و در چشمان آن‌ها به زیبایی دیده می‌شوید، همیشه به خاطر داشته باشید که کلام شما راه گشای شما است، لذا چگونه صحبت کردن مهارتی است که با تمرین کردن کسب می‌شود و وقتی شما بتوانید با مهربانی و خشوع با اطرافیان خود سخن بگویید کلام شما در دل آن‌ها نفوذ خواهد کرد و محبوب واقع خواهید شد.

اما چگونه می‌شود در چشمان دیگران به زیبایی دیده شد؟

کسانی که محبوب ما هستند چه ویژگی‌هایی دارند؟

با تقویت مهارت سخنوری می توانید به انسانی تبدیل شوید که با سخنش جادو می کند و شاهکار خلق می کند.

هفت نکته طلایی که رعایت آنها سبب می شود با سخنگفتن محبوب و مجذوب واقع شوید و کلام شماها را سرشار از سحروجادو می کند.

1) در راستای نیازهای آن‌ها سخن بگو

2) حس مجذوبیت را ایجاد کنید

3) دیگران را بانام صدا بزنید

4) شنونده خوبی باشید

5) در راستای علاقه آن‌ها سخن بگویید

6) بحث نکنید

7) با مهربانی و ملایمت سخن بگویید

1) در راستای نیازهای آن‌ها سخن بگو

ما وقتی محبوب می‌شویم که نیازهای انسان‌ها را برطرف کنیم در این هنگام چنگی به دل آن‌ها زده‌ایم.شاید از خودت بپرسی کسی را که برای اولین بار ملاقات می‌کنم از کجا متوجه شوم که او چه نیازهایی دارد و من در جواب به تو میگویم: یک دسته از نیازهای انسان‌ها یکسان است.همه آدم‌های کره زمین در هر پست و مقامی که باشند یک تابلوی بزرگ در دست گرفته‌اند که روی آن نوشته شده:

Make me feel important

کاری کن که من احساس مهم بودن داشته باشم

با سخن خود به انسان‌ها احساس مهم بودن بدهیم و سخنی بگوییم که نیاز عاطفی و احساسی عزیزانمان را مرتفع کنیم. این نیاز تمام انسان‌هاست که احساس مهم بودن بکنند و شما می‌توانید با سخن خود که زیباترین و قوی‌ترین ساز موسیقی در جهان هستی است نیاز دیگران را برطرف کنید و زمانی که شما مهم‌ترین و اساسی‌ترین نیاز کسی را برطرف کنید شما برنده هستید و شما محبوب او شده‌اید. آن‌ها حاضرند برای رفع نیاز شما هر کاری بکنند و به شما یاری برسانند.

سؤالی که ممکن است برای شما به وجود آید این است که چه بگویم که دیگران احساس مهم بودن داشته باشند؟

به آن‌ها توجه کنید و به‌گونه‌ای رفتار کنید که وقتی با آن‌ها صحبت می‌کنید، حس رضایت‌مندی در آن‌ها به وجود آورید چراکه انسان‌ها وقتی از که درون خود حس رضایت داشته باشند به خود اهمیت می‌دهند به همین منظور تا جایی که می‌توانید با کلام خود در آن‌ها انگیزه و امید و رضایت درونی ایجاد کنید. کاری کنید که آن‌ها احساس کنند برای شما مهم‌اند در این حالت بیشتر و بهتر از آن‌ها یاد می‌گیرید و آن‌ها دانسته‌ها و تجربیات خود را در اختیار شما می‌گذارند پس تو یک سخنگوی برنده‌ای.

2) حس مجذوبیت را ایجاد کنید

سعی نکنید که مستقیماً در چشمان آن‌ها زیبا دیده شوید سعی کنید نشان بدهید که چقدر دیگران برای شما جالب هستند و سخنانشان شمارا مجذوب می‌کند. البته لازم به ذکر است که همیشه صادق باشید و وانمود نکنید اگر سخن دیگران برای شما مجذوب‌کننده نیست.

3) دیگران را بانام صدا بزنید

وقتی شما مخاطبان خودرا با نام آن ها صدا کنید در آن ها حس صمیمیت و دوستی ایجاد می کنید و آن ها به سخنان شما با جان و دل گوش می دهند.

4) شنونده خوبی باشید

دیگران را به وجد بیارید تا آن‌ها هم چنان از خودشان سخن بگویند و شما عکس‌العمل زیبایی نشان دهید. مثلاً بگویید: واو چه جالب، بازهم برایم بگو!

5) در راستای علاقه آن‌ها سخن بگویید

سعی کنید از علایق آن‌ها آگاه شوید و از آن عوامل صحبت کنید و چیزی تعریف نکنید که علاقه‌ای به شنیدن آن ندارند.

6) بحث نکنید

 در نظر داشته باشید که بحث کردن در هر موردی و برای هر موضوع کوچکی جالب نیست و مخاطب شما احساس ناراحتی می‌کند هیچ‌گاه با آن‌ها جروبحث نکنید و تلاش کنید که منطقی و معقول به نظر برسید و هر جا که لازم است اظهارنظر کنید اما درصدد نباشید که همیشه حرف خود را به کرسی بنشانید.

7) با مهربانی و ملایمت سخن بگویید

سخنانتان را خیلی مهربانانه و دوستانه شروع کنید چراکه این امر شمارا به دید مخاطب فردی قابل‌اعتماد نشان خواهد داد که دیگران می‌توانند با سخن او ارتباط برقرار کنند، قضایا را از چشمان آن‌ها ببینید و با چالش‌ها و مسائل آن‌ها همدردی کنید.همواره به یاد داشته باشید این‌ها برای شما خرجی ندارد اما اثرات جالبی به همراه خواهد داشت و شمارا به یک سخنور خوب و محبوب تبدیل خواهد کرد.