اصلاح نظام تفکر پیرامون پول و کسب و کار

اصلاح نظام تفکر پیرامون پول و کسب و کار

 با مطالعه این مقاله با مباحث زیر آشنا می شوید:

1-    پول یک سرمایه ذهنی است

2-   به تحصیل پول تمرکزکنید

3-  خلق پول حلال در دنیای بیرون

پول یک سرمایه ذهنی است

مشکلات پولی، لزوماً، مشکلاتکسب‌وکارنیست بلکه مسئله ایروانی و ذهنی است .پول یک سرمایه ذهنی است که در ذهن انسان متولد و بزرگ می‌شود. باورها و عقاید مشکل آفرینند نه لزوماًکسب‌وکارها و شرایط اقتصادی. گاهی معضلات مالی به نوع تعلیم و تربیت و شرایط مالی خانواده برمی‌گردد که چه باوری از پول در ما ساخته‌اند.

پول به‌زعم باورهای شما یک مقوله شیطانی نیست بلکه یک نعمت الهی است. آیا خانواده شما انسان‌های مقتصدی بودند و یا انسان‌های اسراف‌کاری؟ شما این باورها را از خانواده و یا محیط گرفته‌اید و احتمالاً شما باور درستی از این نعمت الهی ندارید.

چه‌بسا عقده‌هایی که در طفولیت و نوجوانی از پول داشته‌اید اینک در شما پیچیدگی‌هایی ایجاد کرده است که نمی‌دانید بهانه‌ها، شماتت‌ها و توجیه‌ها، بیماری‌های ذهنی راجع به پول است. به‌راحتی با مقوله پول عاشقانه کنار بیایید. اگر شما رفتارهای ذهنی خود را نسبت به پول اصلاح کنید، اتفاقات زیبایی برای پول شما رخ خواهد داد.

به تحصیل پول تمرکزکنید

 باید آموزش ببینید و در پول‌سازی استاد شوید. اولین عامل، ترس است. پاره‌ای از انسان‌ها وقتی به کم‌پولی خود فکر می‌کنند می‌خواهند از ترس سکته کنند و هزار قصه منفی برای خود می‌بافند و یک قبر هم برای خود سفارش می‌دهند و تمام این‌ها قضایای روانی است که تمام عملکرد انسان را درکسب‌وکار و همه عرصه‌های زندگی تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و انسان را خسته و درمانده می‌کند. این احساسات منفی و ترس‌های چه‌بسا بی‌مورد، تمام عملکرد زندگی را خراب می‌کند. نکته دیگر این است که خیلی از انسان‌ها با احساسات خود پول را خرج می‌کنند، نه باعقل و منطق خود و این هم مسائل خودش را دارد.

انسان‌هایی که بی‌حساب‌وکتاب و با احساسات خود پول را خرج می‌کنند، هرچقدر هم پولدار باشند همیشه درگیر مشکلات کسب‌وکار و پولی هستند. این‌که آیا می‌توان پول را به‌آسانی و یا به‌سختی به دست آورد، یک باور بسیار تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز است. نباید باورتان این باشد که برای به دست آوردن پول باید رنج کشید، باورها واقعیت آفرینند.

در مقابل خلق پول احساس قربانی بودن و ضعف نکنید بلکه خود را قهرمان خلق پول‌ها بدانید. پول را عامل لذت زندگی بدانید و هرگز برای به دست آوردن آن تأخیر نکنید. پول بلیطی است که می‌تواند شمارا به بهشت خدا ببرد. گاهی برای محکوم کردن کسی می‌گوییم که او انسان مادی‌گرا و پول‌پرست است. این قضاوت، شمارا از وادی نعمت پول محروم می‌کند. رابطه بین پول و شخصیت انسان، یک رابطه شگفت‌انگیز است. انسانی که منظم و مرتب و با دیسیپلین است و تمام‌کارهایکسب‌وکار و درآمدزایی خود را بسیار حساب‌شده و با دیسیپلین انجام می‌دهد به زیبایی و آرامی پول می‌سازد و لذت می‌برد.